All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
316l 304l Stainless Steel Sheets Plate 2200mm Welding Mirror Polished
| Standard: | JIS, ASTM, DIN, EN, JIS, AISI,GB,etc |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled,Annealed |
| Delivery Time: | 15-21 Days |
JIS 316 Stainless Steel Sheet Plate 0.3mm Anti Corrosion Annealed
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316 |
| Thickness: | 0.3-1.0mm |
SGS AISI 304L 316L 410 Stainless Steel Sheet 0.5mm - 50mm BA Finished
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 304/ 304L |
| Thickness: | 0.3-100mm |
317 904L Stainless Steel Plate 16 Gauge 2B BA Surface 4x8 Mirror 100mm
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 316Ti 317 904L |
| Thickness: | 0.25-3.0mm,3.0-100mm |
1mm 2mm 3mm thickness 304 - 310s ASTM A240/ASME SA240 Hot Rolled stainless steel coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Width: | 600-1500mm |
| Thickness: | 0.12-0.2mm |
CR Cold Rolled Coil Steel 2500mm AISI Gi Sheet Coil
| Grade: | A36 / Q235B |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Length: | 6-12m Or As Required |
Baosteel Jisco Stainless Steel Plate Sheet 3mm 201 304 316 310s 2205 2b Hl Mirror
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 301, 304, 304L, 316, 316L, 316Ti, 309, 310, 317, 321, 409, 410, 420, 430, 904L, |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra Thick Plate: 16mm-115mm |
Non Magnetic Stainless Ss Coil Slit Edge 3.0mm 304 316 1000mm
| Thickness: | 0.1mm-3.0mm |
|---|---|
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
| Package: | Standard Export Package |
201 202 304 304L 316 316L 430 Cold Rolled/Hot Rolled Stainless Steel Coil
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
Customized Cold Rolled Stainless Steel Roll Aisi 409 202 304l 304 Stainless Steel Coil
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Surface: | 2B,BA,No.1,Mirror,Polishing, Bright |
| Coil Weight: | 3-8MT |

