All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
Hot rolled stainless steel coil 201 430 410 202 304 316l 410 stainless steel coil
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Surface: | 2B,BA,No.1,Mirror,Polishing, Bright |
| Sample: | The Sample Can Be Available |
Slit Edge Stainless Steel 430 CoilStainless Steel BA Coil Length 1000mm - 6000mm
| MOQ: | 3 Ton |
|---|---|
| Payment: | T/T, L/C, Western Union,OA |
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
430 904l Stainless Steel Strips 10mm Stainless Steel Sheet In Coil
| Material: | AISI 310S |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | 1000-6000mm Or As Requirement |
Aisi 316 430 Cold Rolled Steel Plate Sheet 1.5mm 1mm Thick Stainless
| Standard: | AISI / ASTM / JIS / SUS |
|---|---|
| Grade: | Aisi 304 316 430 |
| Thickness: | 1.0 1.5mm Or As Your Request |
3 Inch Stainless Steel Self Adhesive Strip 1mm Thick SS201 304
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | Customer's Requirement |
| Surface: | BA |
Mill Edge Stainless Steel Plate Sheet 316 316L 6 - 10mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 316 316l 316Ti |
| Thickness: | 6/8/9/10mm |
1000mm Stainless Steel Mill Edge Coil 2507 316 201
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
|---|---|
| Length: | 1000mm-6000mm |
| After Sale: | Any Quality Problem Found Upon Receipt Of Goods, Unconditional Refund |
Decorate Coils 310s 904l Hot rolled Cold Drawn Stainless Steel Coil 2b Ba 0.5mm
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
AISI 310s Hot Rolled Stainless Steel Coil in 1.2mm-10mm Thickness
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
304 409 Stainless Steel Fixing Strip 0.9mm Ss Strip Coil
| Material: | AISI 201,304 |
|---|---|
| Grade: | 200,300 Series |
| Length: | 5800 Mm Or As Requirement |

