All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
16 Gauge 1/8" 1/4 Holes 304 317 Stainless Steel Perforated Sheet Ss316 3mm Sheet
| Material: | 304 317 316 |
|---|---|
| Thickness: | 1.5-3.0mm |
| Length: | 1000-6000mm |
Tisco 201 310S 3.0mm Cold Rolled Steel Sheet In Coil 304 2B Metal Surface 202
| Standard: | AISI / ASTM / JIS / SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 316 316L 430 304 304J1 |
| Thickness: | 3.0 -4.0 Or As Your Request |
SUS 304 8K Stainless Steel Sheet TISCO Cold Rolled 1.0mm For Decoration
| Product Name: | TISCO Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Grade: | 304L 304 321 316L 310S 2205 430 420 201 |
Astm 0.5m - 1.5m A240 Stainless Steel Sheet Cold Rolled Inox 321 For Boiler Ss Plates
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 304,201,316,321,310S |
| Thickness: | 2mm-20mm Or Customized |
2mm 301 Stainless Steel Sheet 304L Cold Rolled Plate 304 With HL
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/ 316 |
| Thickness: | 0.3-150mm |
11 Gauge 304 Structural Stainless Steel Sheet 4x8 Cut To Size
| Color: | Nature Silver |
|---|---|
| Customerized Size: | Width 100-1250mm, Length 500-6500mm |
| Customization: | Customized Logo |
Astm 201 Grade Stainless Steel Sheet 0.6mm 2b Finish Half Hard Chromium Nickel
| Technics: | Cold Drawn, Cold Rolled, Hot Rolled. |
|---|---|
| Grade: | 200Series/300Series/400Series |
| Thickness: | 0.3-3mm |
12.0mm SS304 Stainless Steel Sheet Plate Iron 202 Annealing Pickling
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 201 316L 310S |
| Technic: | Cold Rolled |
AISI 302 303 Stainless Steel Plate Sheet Cold Rolled 0.15mm Thick
| Standard: | ASTM,DIN,EN, AISI |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Thickness: | 2.0-15mm, 6mm |
Astm A240 0.5mm Stainless Steel Sheet Cold Rolled Inox Ss Grade 321 For Boiler
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 304,201,316,321,310S |
| Thickness: | 2mm-20mm Or Customized |

