All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
AISI ASTM Duplex Stainless Steel Plate 1800mm 201 2507
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 201/304/316/321/904L/2205/2507 |
| Thickness: | 0.4mm-3mm / 3mm-100mm |
2.0mm ASTM 201 Stainless Steel Plate 304 316L Cold Rolled 2B BA HL 8K Finish
| Standard: | AISI / ASTM |
|---|---|
| Grade: | ASTM 201 304 316L |
| Thickness: | 2.0mm Or Customized |
Dia 120mm UNS S21800 Nitronic 60 stainless steel Round Bar 300 Series For Valve Steels
| Material: | 200 Series/300 Series/400series |
|---|---|
| Dimensions: | 2-400mm |
| Special Use: | Free Cutting Steel |
SS Sheet 0.8mm Thickness Cold Rolled Duplex 430 Stainless Bright Annealed Plate
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS 430 |
| Thickness: | 0.3/0.8mm |
ASTM JIS 430 Cold Rolled Plate Stainless Steel Sheet For Chemical Industry
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
ASTM A240 Stainless Steel Plate 30mm Polished 430 For Decoration
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
0.5-10.0mm thickness 304L 316 430 Stainless Steel Sheet with 2B No.1 surface finish
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Diameter: | Customized |
| Surface: | Customized |
Mill Finish Brushed Stainless Steel Sheet 220 - 3000mm 2B AISI 316 316L A240
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 316 316L |
| Thickness: | 6/8/9/10/12mm |
SS Mirror Finish 0.5mm Stainless Steel Sheets 2b Finish 202 304 304l Rohs
| Certification: | ISO,CE,RoHS |
|---|---|
| Grade: | 202 304 304l |
| Thickness: | 0.5-1.25mm |
Astm Stainless Steel Strip Coil 201 304 2b 2e Ba For Automobile Making
| Coil ID: | 508/610mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 3-15MT |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |

