All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
0.1-12mm Thcik Surface 2b Ba No.4 Stainless Steel Coil Width 1000mm 1219mm 1500mm 1800mm 2000mm
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
ASTM 201 202 304 304L 310S 316 316L 430 Corrosion resistance Stainless Steel coil steel sheet
| Coil ID: | 508mm/610mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 2-8MT |
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
1.2mm Thickness Cold Rolled BA Surface 410 Steel Sheet For Hypodermic Needle
| Standard: | ASTM,JIS DIN, GB,AISI |
|---|---|
| Grade: | 410/410s/420/430 |
| Thickness: | 1.2-3mm |
Costom size rough edge trimming 304 stainless steel coil hot rolled steel strip
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Household Appliances |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
304 316 Width 1000mm 1219mm 1500mm No.1 No.4 Stainless Steel Coil for Industry
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
1.8-8.0mm Thick Q235 Q345 Hr Ms Hot Rolled Carbon Steel Plate Mild Chequered Carbon Steel Sheet
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
Q235b Hot Rolled Carbon Steel Chequered Sheet A36 Embossed Diamond Pattern Steel Plate
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
Hot rolled cold rolled ASTM 2B Surface 3.0mm thickness 201 304 316 grade stainless steel sheet stainless steel coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Width: | 600-1500mm,can Be Customized |
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
300 Series Cold Rolled Coil 201 J1 J2 J3 Stainless Steel 304 Stainless Steel coil roll
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Width: | 600-1500mm |
| Thickness: | 0.12-0.2mm |
Hot rolled cold rolled ASTM welded alloy 2B 3.0mm thickness 201 200series 304 300series grade stainless steel coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
| Width: | 600-1500mm,can Be Customized |

