All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
SS410 Ss 430 Coil 0.8Mm To 10 Mm
| Coil Weight: | 1-25mt |
|---|---|
| Special Use: | Wear Resistant Steel |
| Length: | As Customer Request |
5mm 24G X 5/16" Bending Spring Steel Strips 500mm C75
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
1075 1095 Blue Tempered Hardened Spring Steel Sheet
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
ASTM 0.2mm 1.5mm G90 Galvanized Steel GI Sheet Z275 SGCC Regular Spangle
| Product Name: | Galvanized Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | DX51D SGCC Galvanized Steel Sheet |
| Type: | Sheet Plate |
304 pickled bright black iron coil Stainless Steel Sheet Coil
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
JIS DIN ASTM AISI Industry Price 904L Stainless Steel Sheet Coil
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
1.5" thickness Sch80 904L 304 Seamless Stainless Steel Pipes Tubes with polish surface
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | 904L/420/316/304 Series |
| Length: | 5800/6000mm |
Cold Rolled 201 Series 201 304 316l 410 310s 321 2205 2507 Hl 2b Ba No.4 Stainless Steel Secondary Coil In Stock
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
Astm Ss 201 304 316 310s 316ti 309s 409 904 430 Brushed/Mirror Polished Stainless Steel/Aluminum/Carbon Coil Price
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
Ss304 304 316 430 Grade 2b Finish Stainless Steel Plate Sheet Coil Strip Ba 300 Series
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |

