All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.3mm 1mm 3mm 5mm Thick
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
BA Bright Surface 0.3mm Cold Rolled Stainless Steel Plates 201 202 304 316 316L 2B
| Product Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
| Grade: | 201J1 304 316 310S 430 420 904L |
OEM ASTM EN 202 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Custom Size Plate With HL Finish
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316L |
| Thickness: | 0.3-100mm |
0.12-3.0mm Thickness 310S 309 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 2B BA Surface
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, DIN, EN |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Finish: | 2B/BA/Mirror/HL/No.1 |
0.5mm ASTM 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheets Pressing HL For Kitchenware
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K/Embossed/Gold/Rose Gold/Black Gold |
430 410 Cold Roll Stainless Steel Sheets 20mm 319 SS Plate
| Tolerance: | -0.75mm |
|---|---|
| Grade: | 304 316 410 430 S32750 |
| Thickness: | 0.2-20mm |
309 UNS Cold Rolled Stainless Steel Sheets S30900 For Heat Exchanger
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 309 |
| Thickness: | 0.3-3.0mm |
SUS 309S 405 Stainless Steel Adhesive Strips 0.5mm
| Material: | SS 309S |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
GB JIS 202 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate Embossing
| Standard: | ASTM |
|---|---|
| Grade: | 304/304L |
| Thickness: | 0.3-150mm |
0.1mm AISI 904L Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet BA Surface1250X2500mm
| Product Name: | Stainless Steel Plate Sheet |
|---|---|
| Grade: | 904L 304L 316L |
| Thickness: | 0.1-0.5mm |

