All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
Brushed Mirror Surface Stainless Steel Coil 4mm 304 430 201 Use For Roofing Sheet
| Product Name: | Mirror Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | AISI 316 409 410 420 430 201 202 304L |
| Surface: | Ba/2b/No. 1/No.3/No.4/8K/Hl/2D/1D |
201 Stainless Steel Coil 1mm Thick Cold Rolled Stainless Steel Strips In Coil
| Material: | SS 201 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
BA Surface Cold Rolled Stainless Steel Sheet 316 Plate Custom Size
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/304L/316 |
| Thickness: | 0.3-300mm |
4ftx8FT Cold Rolled Stainless Steel Sheet 420 201 Plate Mirror HL
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 304/301/201/202/316/316Ti/410/420/904L |
| Thickness: | 0.25-2.0mm |
316l Stainless Steel Coils 1/8" Stainless Steel Dividing Strip 301 316
| Grade: | 200,300 ,400 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-10mm Or As Request |
| Length: | 1200 Mm Or As Request |
Tisco Inox Stainless Steel Plate Cold Rolled 2B Finish 304 316 321 16 Gauge 2000mm
| Brand: | Tisco, Baosteel, Posco, Jisco, Lisco |
|---|---|
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
| Grade: | 304 316 321 |
ODM GB 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Custom Size Mirror BA Plate
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
SS304 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate Mirror Finish Decorative
| Standard: | JIS, AiSi |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Delivery Time: | 15-21 Days |
BA 2B Finish Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304 316 309 Customized 3mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 304 316 309 |
| Thickness: | 0.5-500mm Or Customized Size |
ASME Surface 2b Cold Rolled Stainless Steel Sheet BA Satin 0.3mm For Decoration
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316 430 |
| Thickness: | 0.25-1.5MM |

