All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
BA 2B Finish Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304 316 309 Customized 3mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 304 316 309 |
| Thickness: | 0.5-500mm Or Customized Size |
2mm 22 Gauge Stainless Steel Sheet Metal Welding HL 316L 904L 317 Cold Rolled 2B
| Standard: | JIS G4303、JIS G4311、JIS G4305 |
|---|---|
| Grade: | 301L, S30815, 301, 316Ti, 316L, 321, 410S, S32304, 204C2, 425M |
| Thickness: | 0.12-3.0mm / 4.0-60mm |
Aisi 304 316 SS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 0.3mm Thick 2B Finish
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
4ftx8FT Cold Rolled Stainless Steel Sheet 420 201 Plate Mirror HL
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 304/301/201/202/316/316Ti/410/420/904L |
| Thickness: | 0.25-2.0mm |
Inox ASTM Stainless Steel Sheet Cold Rolled BA Mirror 430 316 316L 321 2b
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 430 316 316L 321 |
| Thickness: | Customized, 0.35mm~0.50mm |
0.5 - 500mm Customized Stainless Steel Sheet Plates 304 316 309 BA 2B Finish Cold Rolled
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 304 316 309 |
| Thickness: | 0.5-500mm Or Customized Size |
0.25 - 2.5mm Tisco Stainless Steel Coil Coil Cold Rolled 304 316L 201 430 2B
| Product Name: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 201 430 |
| Thickness: | 0.25-3.0mm |
201 304 316 430 310s 316l 1.5mm Thick Decorative Stainless Steel Sheet 304 Ss Plate
| Length: | Customized |
|---|---|
| Payment: | 30%TT+70%TT / LC |
| Price Terms: | FOB, CFR, CIF, EXW |
24 Gauge Cold Rolled Stainless Steel Coils 304 316l Grade 201 1mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, JIS, AISI, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | 10-1000m |
| Width: | 1mm-1000mm |
0.15-2.5mm Thickness ASTM 316L Stainless Steel Plate Sheets With 2B Ba Surface
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316/316L |
| Thickness: | 0.5-80mm |

