All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
0.21mm-0.38mm Lacquer Tinplate Metal Sheet Printing Electrolytic Bright Finish
| Product Name: | Electrolytic Tinplate |
|---|---|
| Material: | Q195L S08AL SPTE |
| Thickness: | 0.12-0.6mm |
Non Magnetic Stainless Ss Coil Slit Edge 3.0mm 304 316 1000mm
| Thickness: | 0.1mm-3.0mm |
|---|---|
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
| Package: | Standard Export Package |
A36 Sheet with Cutting Processing and Various Lengths including 1000-12000mm
| Length: | 1000-12000mm |
|---|---|
| After Sale: | Any Quality Problems, Unconditional Return |
| Processing: | Cutting, Bending, Punching, Welding, Etc |
ETP Electrolytic Tinplate Sheet Oil Packaging 0.3mm Thin Bright Surface 4.0mm
| Product Name: | Electrolytic Tinplate Sheet |
|---|---|
| Material: | ETP Electrolytic Tinplate |
| Thickness: | 0.1-4.5mm,0.2mm~4.0mm |

