All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
ASTM A285 Grc Carbon Steel Plate A36 Carbon Steel Sheet Sheet
| Application: | Construction, Shipbuilding, Machinery, Pressure Vessels |
|---|---|
| Edge: | Mill, Slit, Round |
| Form: | Sheets |
8k Finish 1/4" 316 Stainless Steel Plates 15mm Thick
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
10mm Dia SS 430 Grade Stainless Steel Round Bar with Polished Bright used for Contruction
| Material: | 400series |
|---|---|
| Dimensions: | 10-150mm |
| Length: | 1-12m |
Ah36 Dh36 Eh36 Alloy Carbon Sheet Shipping Building Ship Marine Steel Plate Price per Kg
| Application: | Construction, Shipbuilding, Machinery, Pressure Vessels |
|---|---|
| Edge: | Mill, Slit, Round |
| Form: | Sheets |
Schedule 10 A312 Ss Pipe Sus201 202 304 2b 304l 316l 309s 310s Building
| Elongation: | ≥40% |
|---|---|
| Feature: | Corrosion Resistance High Temperature |
| Fob Price: | Get Latest Price |
UNS G51500 AISI 5150 3mm 6mm Aluminium Alloy Sheet Hot Dipped
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Length: | 1000-4000mm |
| Shippping: | Sea Freight |
ASTM A653/A653M Corrosion-Resistant Galvanized Steel Sheet Width 600-1500mm Elongation 16-30%
| Tensile Strength: | 270-500n/mm2 |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm |
| Width: | 600-1500mm |
ASTM A312 Seamless Ss Pipe 310s 309s 316 316l 316ti 321 304 304l 904l 2205 2507
| Color: | Natural Color&mirror |
|---|---|
| Commodity: | Cold Rolled Stainless Steel Sheet |
| Finish: | 2B/BA/Mirror/HL/No.1 |
SPCC Tin Coated Sheet 2.8/2.8 2.0/2.0 Coating Tinplate Food Can 0.50mm
| Product Name: | Coating Steel Tinplate |
|---|---|
| Material: | SPCC |
| Thickness: | 0.15-0.50mm |
JIS DIN ASTM AISI Industry Price 904L Stainless Steel Sheet Coil
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |

