All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ hot rolled steel round bar ] match 49 Products.
1.1240 1.1260 65G 65Mn4 66Mn4 65mn Carbon Spring Steel Strip
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
316L 410 Stainless Steel Coils Hot Cold Rolled Stainless Steel Strips Coils 316 Grade
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | 1-6mm Or As Required |
| Width: | 20-2000mm |
Mild Carbon Steel Plate Sae 1006 1008 1017 AISI
| Edge: | Mill, Slit, Round |
|---|---|
| Length: | 2000mm-12000mm |
| Material: | Carbon Steel |
253Ma Stainless Steel Metal Strips 316 1.2mm Duplex 2205 2507 254SMO
| Grade: | 400 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.15mm - 4.00mm |
| Length: | Customer's Requirement |
Ss400 Ms Checkered Floor 2.5mm Thick Chequered Steel Plate for Anti-slip
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
430 Polished Stainless Steel Strips 0.9mm 150mm 2B Surface Decoiling
| Material: | AISI 201,304,309S |
|---|---|
| Grade: | 200,300 Series |
| Length: | 1500 Mm Or As Requirement |
Astm A36 Carbon Steel Sheet Metal Corrosion Resistance
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
3/8" Carbon Steel Sheet Boiler 4x8 3/4" 1/8" 1/4" 8mm 6mm 5mm Mild Steel Sheet
| Thickness: | 5-120mm |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Test: | BV/SGS---Mtc |
2.5mm thickness Cold Rolled 316L 310S Stainless Steel Rods Round Bars
| Material: | 304/316L/310S |
|---|---|
| Dimensions: | 2.5mm |
| Length: | 1-6m |
3/8" 1/8" 1/2" 1/4" 304 Stainless Steel Plates 5mm 6mm 7mm 8mm
| Length: | 5.8m,6m Or As Your Requirement, 5.8m,6m Or As Your Requirement |
|---|---|
| Width: | 650-2000mm Or Customized |
| Thickness: | 0.3-3mm |

