All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ hot rolled steel round bar ] match 49 Products.
3mm Thickness 8x4fts Floor Tread SS 400 Mild Steel Flat Plate
| Grade: | SS400 |
|---|---|
| Width: | 10mm To 150mm |
| Application: | Making Fence,grating |
5/16" 5/8" 4x8 Mild Steel Plate Grade S355 43a 350 250 1.5mm 3mm 5mm 6mm For Cooking
| Steel Grade:: | S20c |
|---|---|
| Technique: | Cold Drawn And Hot Rolled |
| Processing Service:: | Bending, Cutting |
ASTM A29 A29M 04 Alloy Steel Plates 5mm 10mm Catholic Protection Zinc Coat
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Length: | 1000-4000mm |
| Shippping: | Sea Freight |
Smooth-Bore 2" 1/2" 3/16" 5/16" 1/4" 316l 304 321 316 Seamless Stainless Steel Tubing 3/8
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Length: | 1000-6000mm |
22mm Cold Drawn Austenitic Stainless Steel Seamless Tube 304 316 321 5" 6" 7"
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Length: | 1000-6000mm |
Round Seamless SS Pipe 310 Stainless Steel Welded Tube
| Material: | 300 Series |
|---|---|
| Shape: | Round, Round,Flat,Angle,Square, |
| Diameter: | 1mm To 400mm |
Baosteel Jisco Stainless Steel Plate Sheet 3mm 201 304 316 310s 2205 2b Hl Mirror
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 301, 304, 304L, 316, 316L, 316Ti, 309, 310, 317, 321, 409, 410, 420, 430, 904L, |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra Thick Plate: 16mm-115mm |
10-30mm Thickness ASTM-A36 And Q235 Material High Carbon Steel Sheet
| Length: | As Requirement |
|---|---|
| Surface: | Oil,black,galvanized |
| Packing: | Standard Seaport Packing |
3mm Cold Rolled Spring Steel Strip Hardened Spring Steel Strip Flat Polished
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
0.8-8mm Thickness 65mn Grade Spring Steel Strips used for cutting saw
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |

