All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
316 201 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate Mirror Pvc 1219 X 2440
| Technics: | Cold Drawn, Cold Rolled, Hot Rolled. |
|---|---|
| Grade: | 200Series/300Series/400Series |
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
JIS ASTM 304 316 310S Stainless Steel Sheet Plate with HL surface
| Material: | 304 /304L /316 /316L / 321 / 309S / 310S / 904L |
|---|---|
| Width: | 1000/1219/1250/1500 Mm |
| Length: | 2000/2438/2500/3000/3048 Mm |
0.12-3.0mm Thickness Hairline Stainless Steel Sheet Etched PVD Coated Silver Decorative Plate
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 201 |
| Thickness: | 0.1-300mm |
ASTM GB JIS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 1mm - 3mm Thick
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316 |
| Thickness: | 0.3-150mm |
430 4X8 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Mirror Customized
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
310S 309S Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plates Inox 420 904L 5mm Thickness
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304 /304L/316/316L321/310s/410/420/430 |
| Thickness: | 0.25mm-15mm Or Customized |
Flat Stainless Steel Cold Rolled Sheet 301 302 303 304 304l 304n1
| Custommerized Size: | Width 100-1500mm, Length 500-6500mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Keyword: | Stainless Steel Plate |
A240 Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet 310S Food Decoration
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 310S |
| Thickness: | 0.15-12mm |
Custom Size Cold Rolled Stainless Steel Sheet 316L With HL Surface
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316/ 316L |
| Thickness: | 0.3-200mm |
AISI 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 100mm Embossed Metal Part Plate
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |

