All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
304 316 3mm Cold Rolled Stainless Steel Sheet Mirror Surface Used For Construction
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 316L |
| Thickness: | Customized, 0.15-100mm |
Aisi 304 316 SS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 0.3mm Thick 2B Finish
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
430 Stainless Steel Coil 1/2 1/4 Inch Thin Stainless Steel Strip Coils 410
| Material: | SS 305 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
SS Mirror 6mm Stainless Steel Sheets 0.3mm 2b Finish 202 304 304l Rohs
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 202 304 304l |
| Thickness: | 0.3mm-120mm |
Aisi JIS Cold Rolled Stainless Steel Sheet 201 430 2B Ba 4mm
| Standard: | AISI / ASTM / JIS / SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 316 316L 430 304 304J1 |
| Thickness: | 0.1-4mm Or As Your Request |
AISI Cold Rolled Mirror Plate 430 Metal Decorative Stainless Steel Sheet
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 430 |
| Thickness: | 0.01-200mm |
0.15-2.5mm Thickness ASTM 316L Stainless Steel Plate Sheets With 2B Ba Surface
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316/316L |
| Thickness: | 0.5-80mm |
Custom AISI Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.3-100mm Plate With 2B Mirror Finish
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316/316L |
| Thickness: | 0.3-100mm |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet 2000 -12000mm 2D Surface Custom Size
| Standard: | AISI EN JIS ASTM DIN,etc. |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
AISI 201 J2 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1200mm Flat Plate With Hairline Polished
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L/31 |
| Thickness: | 0.2mm-3.0mm |

