All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolled stainless steel coils ] match 410 Products.
SS 2B Mirror Cold Rolled Stainless Steel Sheets 317L 410S Panel
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
Brushed Cold Rolled Stainless Steel Sheet 3000mm 430 Wall Covering 24 Gauge
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 430 |
| Thickness: | 0.5-80mm |
Astm 410 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Surface 5.0mm HL Magnetic
| Certification: | ISO,CE,RoHS |
|---|---|
| Grade: | 430 410 |
| Thickness: | 4.0-12.0mm |
316L Hairline 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 16 Gauge Panel
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
0.25mm 201 Cold Rolled Stainless Steel Plate Ferritic 202 Plat SS Sheet
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Grade: | 201-202-304-316-310 |
| Thickness: | 0.25-4.0mm Or Customized |
10mm AISI 301 302 Cold Rolled Stainless Steel Plate 1200mm HR With No.1 Surface
| Standard: | JIS AISI SUS |
|---|---|
| Grade: | 301 302 316 304 304h |
| Thickness: | 4.0-20mm Or Customized |
4" Sch 10 201 304 430 Grade Stainless Steel Round Bars With The factory primary colors
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | 303/304 |
| Length: | 1000-6000mm |
201 410 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plates 430 6Mm Thickness Seamless
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 304L 316 316L 410 430 |
| Thickness: | 0.15mm-10mm Or Customized |
Pvd 18k 0.15mm Cold Rolled Stainless Steel Plate Mirror Surface Brushed
| Standard: | SS,AISI,JIS |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 316Ti |
| Thickness: | 0.12-3.0mm Or Customized |
904 Cold Rolled Stainless Steel Sheet For Construction CE Certificate
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 904 |
| Thickness: | 0.3-100mm |

