All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
ASTM 304 410 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 4"X8" Mirror With Slit Edge
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | Customized, 0.1-300mm |
| Material: | 201/202/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L/316Ti/321 |
0.12-3.0mm Thickness Hairline Stainless Steel Sheet Etched PVD Coated Silver Decorative Plate
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 201 |
| Thickness: | 0.1-300mm |
SS Sheet 0.8mm Thickness Cold Rolled Duplex 430 Stainless Bright Annealed Plate
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS 430 |
| Thickness: | 0.3/0.8mm |
304 S32750 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.2mm Super Duplex
| Tolerance: | -0.75mm |
|---|---|
| Grade: | 304 316 410 430 S32750 |
| Thickness: | 0.2-20mm |
304 316 201 Ss Plate 0.5-20mm Thickness Stainless Steel Sheet Mirror Finished Stainless Steel Plate
| Application: | Construction/Decoration/Kitchenware/Chemical Industry |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
| Hs Code: | 7219340000 |
Ss 316 304 2b Surface Corrosion Resistant High Temperature Resistant Stainless Steel Sheet Plate
| Application: | Construction/Decoration/Kitchenware/Chemical Industry |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
| Hs Code: | 7219340000 |
Ss Plate 201 304 316l 430 Sheet Finished Stainless Steel Plate
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
|---|---|
| Keyword: | 4x8 Stainless Steel Sheet Sheet |
| Port: | Shanghai |
Astm 410 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Surface 5.0mm HL Magnetic
| Certification: | ISO,CE,RoHS |
|---|---|
| Grade: | 430 410 |
| Thickness: | 4.0-12.0mm |
4x8ft 1045 Carbon Steel Plate Hot Rolled Cold Rolled Medium Mild Steel
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
|---|---|
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Tempering, Etc. |
| Length: | 1000mm-12000mm |
304 321 202 Stainless Steel Sheet 485mm 0.5mm Thickness BA 2B Surface Cold Rolled
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 304 321 202 |
| Thickness: | 0.12-4.0mm |

