All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Astm A240 0.5mm Stainless Steel Sheet Cold Rolled Inox Ss Grade 321 For Boiler
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 304,201,316,321,310S |
| Thickness: | 2mm-20mm Or Customized |
En 10346 Cold Rolled Gi Metal Iron Plate Galvanized Steel Sheet
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K |
| Hardness: | Soft, 1/4 Hard, 1/2 Hard, 3/4 Hard, Full Hard |
0.25mm 201 Cold Rolled Stainless Steel Plate Ferritic 202 Plat SS Sheet
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Grade: | 201-202-304-316-310 |
| Thickness: | 0.25-4.0mm Or Customized |
2.5MM 201 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 430 Grade 2B BA Mirror Surface Plate
| Standard: | SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 430 |
| Thickness: | 0.3-4.0mm Or Customized |
Aisi 410 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1.5mm 410s Gold Plate Slit Edge
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 410S |
| Thickness: | 5mm 1.5-3.0mm |
Pvd 18k 0.15mm Cold Rolled Stainless Steel Plate Mirror Surface Brushed
| Standard: | SS,AISI,JIS |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 316Ti |
| Thickness: | 0.12-3.0mm Or Customized |
Hairline Surface Stainless Steel Coil 24 Inch 301 Stainless Steel Strips 3mm Cold Rolled
| Grade: | 200,300 ,400 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.35mm Or As Request |
| Length: | 5500mm As Request |
Cold Rolled DX54D Galvanized Steel Coils Zero Spangle
| Coil Outer Diameter: | 1000-1500mm |
|---|---|
| Elongation: | 16-30% |
| Tensile Strength: | 270-500n/mm2 |
305 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304l Stainless Steel Sheet No 4 Finish No 1 JIS 2mm 3/8"
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 1-5mm Or Customized |
| Width: | 500-1200MM |
ASTM 201 304 316 Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet 1mm 2mm 3mm 2B Surface
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | ASTM 201 304 316 |
| Thickness: | Customized, 0.35mm~0.50mm |

