All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
ASTM A240 Stainless Steel Plate 30mm Polished 430 For Decoration
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
TISCO Grade Stainless Steel Sheet 12.0mm SS Plate SS 304 202
| Standard: | AISI / ASTM / JIS / SUS |
|---|---|
| Grade: | 304 202 |
| Thickness: | 6-12.0mm Or As Your Request |
Smooth-Bore 2" 1/2" 3/16" 5/16" 1/4" 316l 304 321 316 Seamless Stainless Steel Tubing 3/8
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Length: | 1000-6000mm |
Grade 50 Q460 Q345B Q235B Carbon Steel Coils Building Material Mild Iron 5800mm
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | A36 Grade50 SS400 Q235 |
| Technique: | Cold Rolled |
2.5mm thickness Cold Rolled 316L 310S Stainless Steel Rods Round Bars
| Material: | 304/316L/310S |
|---|---|
| Dimensions: | 2.5mm |
| Length: | 1-6m |
Mirror Metal Stainless Steel Sheet Aisi 0.12mm 201 430 403 316L 2B 8K Plate
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 316L 201 430 403 |
| Thickness: | 0.12-4.0mm |
Matte Bright Rolled Stainless Steel Sheets 2.5 3.0mm 304 316L 4ftx8FT Plate
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316l |
| Thickness: | 0.25mm~20mm |
2b Ba Cold Rolled 201 304 316 309S 310S 321 430 Ss 304 Stainless Steel Coil Price
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
Ss400 Ms Checkered Floor 2.5mm Thick Chequered Steel Plate for Anti-slip
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
Astm Decoration Stainless Steel Welded Tube 201 304 304l 316 316l Mirror Polished
| Color: | Natural Color,custom-made |
|---|---|
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
| Finish: | Gold/black/rose Gold/embossed/etching |

