All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Brushed Mirror Surface Stainless Steel Coil 4mm 304 430 201 Use For Roofing Sheet
| Product Name: | Mirror Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | AISI 316 409 410 420 430 201 202 304L |
| Surface: | Ba/2b/No. 1/No.3/No.4/8K/Hl/2D/1D |
Length 1000-6000mm Carbon Steel Coils Thickness 0.2-4mm
| Length: | 1000-6000mm |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated |
| Coil ID: | 508mm/610mm |
11 Gauge 304 Structural Stainless Steel Sheet 4x8 Cut To Size
| Color: | Nature Silver |
|---|---|
| Customerized Size: | Width 100-1250mm, Length 500-6500mm |
| Customization: | Customized Logo |
Food Grade 316 55mm Stainless Steel Sheet Metal ASTM A240 TP316
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.2mm-55mm |
| Length: | 2000mm-15000mm |
1/16" Stainless Steel Coil Stainless Steel Strips 304 316 410
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Thickness: | 0.9 Mm |
| Width: | According To Customer Requirements |
2 Inch SS 201 316 430 Grade Thickness Stainless Steel Strip Coil
| Grade: | 200 Series/300 Series/400series |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
| Width: | 3mm-2000mm Or Customized |
3/4 Inch Stainless Steel Strips 1mm 15mm Ss Strip For Furniture
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | 100mm One Circle |
| Width: | 6cm |
904l 1/4 Inch Stainless Steel Strips 1mm
| Material: | SS 202 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
430 Stainless Steel Coil 1/2 1/4 Inch Thin Stainless Steel Strip Coils 410
| Material: | SS 305 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
430 904l Stainless Steel Strips 10mm Stainless Steel Sheet In Coil
| Material: | AISI 310S |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | 1000-6000mm Or As Requirement |

