All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
TISCO 8mm Stainless Steel Plate 201 202 301 316L 1200mm Width
| Standard: | AISI / ASTM / JIS / SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 202 301 316L |
| Thickness: | 8.0 Or As Your Request |
Tisco 16ga BA Stainless Steel Sheet 2B Finish Slit Edge 316 317 304 4x8 6.0mm
| Standard: | ASTM, JIS, SUS, GB, DIN |
|---|---|
| Grade: | 201,304,301,316,316Ti, 316L, 321, 410S |
| Thickness: | 0.3-6.0mm |
Metal Tisco Stainless Steel Sheet 14ga 304 316 310S 317 Cold Rolled16 Gauge
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 316 310S 420 430 440 |
| Thickness: | 10ga 12ga 14ga 16ga |
AISI ASTM JIS 403 Grade 201 304 SS Coils Stainless Steel Coil Cold Rolled For Decoration
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Surface: | 2B,BA,No.1,Mirror,Polishing, Bright |
| Sample: | The Sample Can Be Available |
Astm 201 Grade Stainless Steel Sheet 0.6mm 2b Finish Half Hard Chromium Nickel
| Technics: | Cold Drawn, Cold Rolled, Hot Rolled. |
|---|---|
| Grade: | 200Series/300Series/400Series |
| Thickness: | 0.3-3mm |
316L 10mm Stainless Steel Sheet Plate In Coil Smooth Edge 201 202 304
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 316L |
| Thickness: | 12.0mm |
Mill Edge Stainless Steel Plate Sheet 316 316L 6 - 10mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 316 316l 316Ti |
| Thickness: | 6/8/9/10mm |
Baosteel Jisco Stainless Steel Plate Sheet 3mm 201 304 316 310s 2205 2b Hl Mirror
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 301, 304, 304L, 316, 316L, 316Ti, 309, 310, 317, 321, 409, 410, 420, 430, 904L, |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra Thick Plate: 16mm-115mm |
TISCO 2BA SS Strip Coil 304 316 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet coil
| Product Name: | Cold Rolled Stainless Steel Sheet Coil |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 304, 304L, 316, 316L, 310S, 409, 410, 430, Etc. |
| Surface: | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
16 Gauge 1/8" 1/4 Holes 304 317 Stainless Steel Perforated Sheet Ss316 3mm Sheet
| Material: | 304 317 316 |
|---|---|
| Thickness: | 1.5-3.0mm |
| Length: | 1000-6000mm |

