All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
PVD Hairline Stainless Steel Sheet Plate 301 310S 316L 5.0mm
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 301 304 310S 316L |
| Thickness: | 5.0mm |
BA Hairline Stainless Steel Sheet Plate 5.0mm 301 310S 316L 2B JIS ASTM
| Standard: | GB JIS ASTM ASME EN |
|---|---|
| Grade: | 301 304 310S 316L |
| Thickness: | 5.0mm |
304 316l Rolled Stainless Steel Sheets 0.5 0.6 0.8 1.2 1.5 2 2.5 3.0mm Thickness
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316l |
| Thickness: | 0.25mm~20mm |
3/16" 2mm flat spring steel strip roll
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
5mm 24G X 5/16" Bending Spring Steel Strips 500mm C75
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
1075 1095 Blue Tempered Hardened Spring Steel Sheet
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
5160 Spring Steel Strips 1mm 0.5mm Bright Drawn Spring Metal Strips
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
304L 200mm Seamless Steel Pipe Boiller Tube Thin Wall Large Diameter Steel Pipe
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Hastelloy C276 |
| Dia: | 5.5-200mm |
Hot Dipped Galvanized Steel Gi Sheet DX51D SGCC Z100 Z275 1250mm
| Product Name: | Galvanized Steel Sheet |
|---|---|
| Type: | Steel Sheet, Galvanized Steel Plate |
| Certificate: | API, Ce, SASO, PVOC, Sirm, KS, JIS, ISO9001 |
Z180 Z275 Hot Dip Electric Galvanized Steel Sheet for Havc
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K |
| Hardness: | Soft, 1/4 Hard, 1/2 Hard, 3/4 Hard, Full Hard |

