All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Hr And Cr PPGI Steel Coils Hot Dipped Galvanized Steel Coils JIS G3312 ASTM
| Standard: | AISI, ASTM, BS, GB, JIS, EN Etc |
|---|---|
| Width: | 750-1250mm |
| Thickness: | 1mm-6mm |
Q235b Hot Rolled Carbon Steel Chequered Sheet A36 Embossed Diamond Pattern Steel Plate
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
65mn Silicon-Manganese Spring Steel Strips CK45 CK75
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
Electro Galvanized Hot Dip Zinc Coated Steel Coil Sheet 0.30mm-4.50 Mm
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3mm |
| Color: | Silver |
4 X 8 Ft 24" X 12" 25 In X 36 In 26 Gauge Pre Painted Galvanized Steel Sheet In Coil
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3mm |
| Color: | Silver |
Regular Spangle Sgcc Hdgi Steel Coil Galvanized Iron Sheet
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K |
| Hardness: | Soft, 1/4 Hard, 1/2 Hard, 3/4 Hard, Full Hard |
5mm 3mm 316 Stainless Steel Plates 253ma Ss 430 Stainless Steel Sheets For Kitchen Wall Cladding
| Length: | 2000mm/2438mm/2550mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2400mm |
| Thickness: | 0.3-180mm Or As Your Request |
SS 410 430 C Structural Steel Profile Stainless Steel U Channel For Construction
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Shape: | C/U Channel |
| Grade: | SS 410 430 |
5160 1/4" Annealed Spring Steel Strip Stainless Springy Metal Strip
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
Ppgi Prime Hot Dipped Galvanized Steel Coil Regular Spangle 0.12-2mm High Zinc Coating
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3mm |
| Color: | Silver |

