All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
2B 316 Stainless Steel Cold Rolled Sheet Decorative 40mm Plate
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201 304 310 316 |
| Thickness: | 20-100mm |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 6mm Thick BA Mirror
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
316L Hairline 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 16 Gauge Panel
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
SS304 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate Mirror Finish Decorative
| Standard: | JIS, AiSi |
|---|---|
| Technic: | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Delivery Time: | 15-21 Days |
CR Cold Rolled Coil Steel 2500mm AISI Gi Sheet Coil
| Grade: | A36 / Q235B |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Length: | 6-12m Or As Required |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet AISI 10mm Thick Slit Edge
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 321 |
| Thickness: | 0.15-120mm |
Zero Spangle Cold Rolled Galvanized Steel Sheet In Coil SGCC SGCD JIS G3302
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3mm |
| Color: | Silver |
304 0.3mm Cold Rolled Stainless Steel Sheet Residential Construction
| Thickness: | 0.3-3mm |
|---|---|
| Application: | Construction/ Decoration/ Industry/ Ship Plate/ Container Plate |
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
Ultra Hard 30x Cold Rolled Stainless Steel Sheet 304 11 Gauge 12 Gauge
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
BA Surface Cold Rolled Stainless Steel Sheet 316 Plate Custom Size
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/304L/316 |
| Thickness: | 0.3-300mm |

