All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Cold Rolled Ss Sheet 309s 310s 316 316l Sus321 304l Stainless Steel for Kitchen Ba 1 Ton
| Custommerized Size: | Width 100-1500mm, Length 500-6500mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Keyword: | Stainless Steel Plate |
14 Gauge Cold Rolled Stainless Steel Sheet 2500x1250 SS Plates
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.4-6.0mm |
| Length: | 1000-6000mm |
201 Stainless Steel Coil 1mm Thick Cold Rolled Stainless Steel Strips In Coil
| Material: | SS 201 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
3mm Cold Rolled Spring Steel Strip Hardened Spring Steel Strip Flat Polished
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
1020 1018 Carbon Steel Coils Container Plate Pre Painted Galvanized 0.01mm
| Grade: | A36,1045,A283C,A516C |
|---|---|
| Length: | 1-12m |
| Width: | 10mm~3500mm |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet 2000 -12000mm 2D Surface Custom Size
| Standard: | AISI EN JIS ASTM DIN,etc. |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
ASTM 430 Cold Rolled Stainless Steel Plate HL For Construction Industry
| Standard: | AISI EN JIS ASTM DIN,etc. |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-200mm |
AISI EN 310s Cold Rolled Stainless Steel Sheet Custom Size 0.3 - 100mm 2D Plate
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/310s/316 |
| Thickness: | 0.3-150mm |
3000mm 316 Cold Rolled Stainless Steel Sheet For Construction
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |
ASTM JIS 430 Cold Rolled Plate Stainless Steel Sheet For Chemical Industry
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/304L/316/316L/430 |
| Thickness: | 20-100mm |

