All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Ar400 Ar500 NM400 GB NM500 Wear Resistant Steel Plates Hot Rolled 2.0mm
| Grade: | NM360 NM400 NM450 NM500 NM550 NM600 |
|---|---|
| Length: | 3000mm~12000mm |
| Width: | 60mm~2000mm |
UNS S17700 6mm Stainless Steel 304 Coil
| Material: | SS 321 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
1.1240 1.1260 65G 65Mn4 66Mn4 65mn Carbon Spring Steel Strip
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
Hot Dipped Weld Galvanized Steel Square Tube Pipe ASTM Q195 Q235 Q345 75x75
| Product Name: | Galvanized Steel Square Tube Pipe |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM, BS, GB, DIN, JIS |
| Grade: | Q195 Q235 Q345 20# 10# |
Width 600-1500mm Galvanized Steel Coils Hot Dipped Regular Spangle
| Width: | 600-1500mm |
|---|---|
| Tensile Strength: | 270-500n/mm2 |
| Material: | Galvanized Steel |
Prime Marine Hot Rolled Colled Rolled St52 St52-3 Wear Resistant Steel Plate Nm400
| Application: | Construction, Automobile, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000mm-12000mm |
China Q235 A36 Ss400 Diamond Chequered Ms Steel Sheet for Decoration
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
Q235 Q345 Diamond Plate Sheets Mild Steel Hr Carbon Steel Checkered Diamond Plate
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
316 316l Hot Rolled Stainless Steel Plate 4x8
| Edge Treatment: | Slit, Round, Deburr, Etc. |
|---|---|
| Keyword: | 4x8 Stainless Steel Sheet Sheet |
| Port: | Shanghai |
ASTM A36 Hot Rolled 16mm thickness Carbon Steel Sheets used for Buildings
| Width: | 10mm-500mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Technique: | Hot Rolled |

