All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
2mm Thick 3/8 316 Stainless Steel Plates 2b Finish No1 316Ti 2mm ss sheet
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 6mm/9mm |
| Length: | 1000-6000mm |
253MA Grade 25mm Dia Seamless Stainless Steel Tube With Good Corrosion Resistance
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | 253MA |
| Length: | 1200-3000mm |
Length 1-12m Carbon Steel Sheets Custom Steel Q195 Hot Rolled
| Length: | As Requirement |
|---|---|
| Surface: | Oil,black,galvanized |
| Packing: | Standard Seaport Packing |
Costom size rough edge trimming 304 stainless steel coil hot rolled steel strip
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Household Appliances |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
A36 S275jr S355jr Ms Carbon Steel Plate Hot Rolled Mild Steel Plate
| Edge: | Mill, Slit, Round |
|---|---|
| Length: | 2000mm-12000mm |
| Material: | Carbon Steel |
AR400 AR500 Ar450 AR450F Ar450 Steel Plate Hot Rolled
| Grade: | AR400 |
|---|---|
| Length: | 1-6M OR COIL |
| Width: | 1000-2500MM |
Hot Dipped Galvanized Steel Pipe ASTM A 333 GR. 6 Schedule 40 For Building
| Product Name: | Hot Dipped Galvanized Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | ASTM A106 Gr.B |
| Shape: | Steel Pipe |
Sturdy Galvanized Steel Sheet with Zinc Coating 30-275g/m2 Perfect for Construction
| Zinc Coating: | 30-275g/m2 |
|---|---|
| Elongation: | 16-30% |
| Coil Weight: | 3-8MT |
ASTM A283m Q235b SA 387 GR.5 Wearing Resistance High Carbon Steel Plate
| Application: | Construction, Shipbuilding, Machinery, Pressure Vessels |
|---|---|
| Edge: | Mill, Slit, Round |
| Form: | Sheets |
St52-3 S700mc S420mc S420n S355j2g S355jr S355nl S355mc St52 Carbon Steel Plate
| Application: | Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate, Ship Plate, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-12000mm |

