All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
17-7 Ph Decorative Stainless Steel Strip 40mm Hot Rolled
| Grade: | DX51D, SGCC |
|---|---|
| Thickness: | 0.15mm - 4.00mm |
| Length: | 1000-6000mm |
AISI Q235 Q245 Galvanized Steel Coil Z275 Hot Rolled GI Products Mid Hard
| Technology: | Cold Rolled And Hot Rolled |
|---|---|
| Hardness: | Mid Hard |
| Advantage: | High Corrosion Resistance |
Zinc Coated Galvanized Steel Pipe Hollow Section 40x40 Square Tube For Construction
| Product Name: | Zinc Coated Pipe |
|---|---|
| Shape: | Hollow Section Square Steel Tube |
| Grade: | Q235B 20# 10# |
Q235 A36 Ss400 Q345 St52 Carbon Steel Sheet Plate Hot Rolled 5mm Thick
| Application: | Construction, Shipbuilding, Machinery, Pressure Vessels |
|---|---|
| Edge: | Mill, Slit, Round |
| Form: | Sheets |
ASTM A572 Ms Hot Flat Plate Metal Carbon Steel Checkered Diamond Sheet
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Application: | Construction, Machinery, Shipbuilding, Boiler, Container, Etc. |
| Color: | RAL |
8k Mirror Brushed 4x8 Stainless Steel Sheet 316 316l 304l 304
| Application: | Construction/Decoration/Kitchenware/Chemical Industry |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
| Hs Code: | 7219340000 |
304 304l Hot Rolled Stainless Steel Round Pipe Seamless
| Features: | High Temperature Resistance, Corrosion Resistance, Durable, Smooth Surface |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge Or Mill Edge |
| End: | Plain End Or Beveled End |
Inox 304 316l Seamless Stainless Steel Pipe 63mm 8 Inch
| Features: | High Temperature Resistance, Corrosion Resistance, Low Maintenance, Durable |
|---|---|
| Cold Drawn: | 1-50mm |
| Delivery Condition: | By Sea,by Air,by Train, |
4mm 3mm Carbon Steel Sheet Metal Astm A36 1023 1020 1018 1010 Carbon Steel Sheet Suppliers
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-100MM |
| Type: | Steel Plate |
8mm 1/4" 1/2 316 Stainless Steel Plates Astm A240 S31803 3mm ss sheet 202
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |

