All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
1mm 202 310S Half Hard Stainless Steel Plate Sheet Annealed For Construction
| Standard: | AISI / ASTM |
|---|---|
| Grade: | 304 201 202 310S 430 |
| Thickness: | 0.1-2.5mm Or Customized |
40 - 150gsm Galvanized Iron Steel Sheet GI 1500mm For Roofing
| Product Name: | GI Steel Sheet |
|---|---|
| Zinc Coating: | 40-150gsm |
| Type: | Iron Steel Sheet For Roofing |
G90 Container Galvanized Steel Sheet Zinc Coating Hot Dipped 4.0mm
| Product Name: | Galvanized Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | ASTM/AISI/SGCC/CGCC/TDC51DZM |
| Zinc Coating: | 90 G/m2 To 275 G/m2 |
A36 Low Alloy High Strength Wear Resistant Steel Plate NM400 NM500
| Application: | Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate, Ship Plate, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-12000mm |
304 304l Stainless Steel Schedule 80 Pipe Surface Bright Polished
| Features: | High Temperature Resistance, Corrosion Resistance, Low Maintenance, Durable |
|---|---|
| Cold Drawn: | 1-50mm |
| Delivery Condition: | By Sea,by Air,by Train, |
3/32" 303 310 316 Stainless Steel Plates 200mm 20mm 0.5 Mm Ss Sheet
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Length: | 1000-6000mm |
1.6 Mm 1.5 Mm 1.2 Mm 316l Stainless Steel Sheet Metal 8k Mirror Finish 2520
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 1-3mm |
| Width: | 500-1500mm Or Customize |
3mm 2mm 316 Stainless Steel Sheet Metal Perforated Or Not 316l Plate
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.25 - 3mm Or Customized |
| Width: | 1000-2000mm, 600mm - 1500mm Or Customized |
0.25 Mm 0.2 Mm 0.1 Mm 3mm 302 Sstainless Steel Sheets 2B Surface
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 3-15mm Or Customized |
| Width: | 100-500MM |
18 Gauge 1mm Ss 304 2mm Sheet Aisi 304 Ba Stainless Steel Sheet 2b
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 1-5mm Or Customized |
| Width: | 500-1000MM |

