All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Z275 Gi Hot Dip Galvanized Steel Plate Sheet Dx51 Zero Spangle Ral Color 13.0mm
| Product Name: | Hot Dip Galvanized Steel Plate |
|---|---|
| Type: | Flat Sheet |
| Thickness: | 0.12-13.0mm |
1.5mm HL Stainless Steel Sheet Plate BA 316L 430 2D 8K 2B For Construction Ss Plates
| Standard: | AISI / ASTM / JIS |
|---|---|
| Grade: | 200 300 400 Series |
| Thickness: | 1.5mm Or Customized |
317 904L Stainless Steel Plate 16 Gauge 2B BA Surface 4x8 Mirror 100mm
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 316Ti 317 904L |
| Thickness: | 0.25-3.0mm,3.0-100mm |
0.1-2.0mm Roofing PPGI Steel Coils Prepainted Color Coated Ppgl Profile Sheet
| Standard: | AISI, ASTM, BS, GB, JIS, EN Etc |
|---|---|
| Coil Weight: | 3-8 Tons |
| Thickness: | 0.1-2.0mm |
ASTM A36 PPGI Prepainted Galvalume Steel Coil Sheet Metal Waterproof
| Standard: | AISI, ASTM, BS, GB, JIS, EN Etc |
|---|---|
| Width: | 750-1250mm |
| Thickness: | 1mm-6mm |
Ppgi Prepainted Galvanized Steel Sheet In Coil Is 14246 1995 0.40mm-0.80mm
| Standard: | AISI, ASTM, BS, GB, JIS, EN Etc |
|---|---|
| Width: | 750-1250mm |
| Thickness: | 1mm-6mm |
Electrolytic Tin Steel Plate 2.0/2.0 Coating T2/T3/T4/T5 SPCC MR
| Product Name: | Electrolytic Tinplate |
|---|---|
| Grade: | SPCC/MR/L/D |
| Thickness: | 0.12-0.6mm |
5.6/5.6 SPTE Tinplate Steel Sheet 0.17 Mm 2.0/2.0 For Electronic Component
| Product Name: | Electrolytic Tinplate |
|---|---|
| Grade: | SPHC-SPHD |
| Thickness: | 0.12-0.6mm |
Hot Dipped Galvanized Steel Plate 2mm Thickness Dx51d Zinc Coated 24 26 28 Gauge
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K |
| Hardness: | Soft, 1/4 Hard, 1/2 Hard, 3/4 Hard, Full Hard |
Gi Ppgi Ppgl Galvanized Steel Sheet Metal Minimized Spangle
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Finish: | 2B/BA/HL/NO.4/8K |
| Hardness: | Soft, 1/4 Hard, 1/2 Hard, 3/4 Hard, Full Hard |

