All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
2205 2507 Stainless Steel Round Pipe Seamless Welded
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Hardness: | Soft/Hard/Full Hard |
| Material: | Stainless Steel |
High Strength Stainless Steel Seamless SS Pipe 304 904L 2205 5.0mm For Structural Use
| Material: | 304/ 316/ 321/ 310S/ 904L/ 2205/ 2507/ 410/ 430/ 201 |
|---|---|
| Length: | 3000mm/ 5800mm/ 6000mm/ 12000mm |
| Wall Thickness: | 0.02-5.0mm |
Food Grade 0.35mm Thickness Cold Rolled 316 Stainless Steel Sheet
| Material: | 304/316/316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | 1000mm-4000mm |
K13 Tolerance Stainless Steel Round Bar For Dependable Construction
| Width: | 1000mm-6000mm |
|---|---|
| Size: | 2mm-500mm |
| Product Name: | Stainless Steel Round Bar |
300 Series Cold Rolled Coil 201 J1 J2 J3 Stainless Steel 304 Stainless Steel coil roll
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Width: | 600-1500mm |
| Thickness: | 0.12-0.2mm |
Hot rolled cold rolled ASTM welded alloy 2B 3.0mm thickness 201 200series 304 300series grade stainless steel coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
| Width: | 600-1500mm,can Be Customized |
201 304 316 410 Grade Hot Rolled Cold Rolled ASTM Welded Alloy Stainless Steel Coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
| Width: | 600-1500mm,can Be Customized |
Coil Strip Ss Roll 316 5 Ton HENGDA 300 Series Cold Rolled Coil 201 J1 J2 J3 Stainless Steel 304 Stainless Steel coil
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
|---|---|
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
Aisi Hot Rolled Cold Rolled ASTM 201 SS 304 316 309s 310s 430 410 420 3cr12 Grade Stainless Steel Coil
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
|---|---|
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |

