All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
4.0mm 201 202 Stainless Steel Plate Plat SS Sheet Strips Mirror Pvd
| Standard: | JIS AISI SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 |
| Thickness: | 0.25-4.0mm Or Customized |
0.15mm Tin Sheet Metal Roll Plate For Can Food Packing 0.50mm Customized
| Product Name: | Electrolytic Tinplate |
|---|---|
| Material: | Q195L S08AL SPTE |
| Thickness: | 0.12-0.6mm |
2000mm Width Stainless Slit Edge Steel Coil 430 304 316 904L
| MOQ: | 3 Ton |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2000mm |
| Magnetic Properties: | Non-Magnetic Or Magnetic |
Big Spangle Galvanised Steel Coil 1500mm Width
| Zinc Coating: | 60-275g/m2 |
|---|---|
| Yield Strength: | 180-320n/mm2 |
| Surface Treatment: | Chromated, Dry, Oiled |
904l 6mm 304 Stainless Steel Round Bar 1 Inch 10mm 16mm 20mm 22mm 24mm 25mm
| Material: | 304/304L |
|---|---|
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
| Diameter: | 3-200MM |
AR Wear Resistant Steel Plates 600 Wear Plate 10mm To 50mm
| Grade: | 600 |
|---|---|
| Thickness: | 4-60MM |
| Width: | 1500-2500mm |
100mm X 50mm 20 X 20 50x50 Mild Steel Square Tube 1 Inch 2" Mild Steel Square Hollow Section
| Standard: | ASTM GB JIS DIN |
|---|---|
| Grade: | 10#, 20#, 45#, A199, A214, SS400 S235JR |
| Shape: | Square |
AISI ASTM Q345B Seamless Galvanized Steel Tube Sch 40 80 Zinc Coating 40 - 120g
| Product Name: | Seamless Galvanized Steel Tube |
|---|---|
| Shape: | Galvanized Steel Tube |
| Grade: | AISI ASTM Q345B |
Hrc Mild Ms Iron Black Cold Sa A516 Gr 70 Low Carbon Steel Sheet Coil Plate
| Application: | Automobile, Engineering Construction, Mechanical Manufacturing, Ship Building, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000-12000mm |
M400-50a Personalized Customization 0.35mm-0.5mm Non Oriented Cargo Silicon Steel
| Color: | Natural Color |
|---|---|
| Hardness: | Soft, Half Hard, Hard |
| Item: | ISO9001 Standard |

