All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Invar 4J36 4J50 Nickel Steel Products Strip 4J29 Kovar 4J32 4J33 4J34
| Grade: | Invar36 |
|---|---|
| Material: | Ni,Fe |
| Conductor Type: | Solid |
4J50 Alloy Steel Products UNS K94610 4J29 Kovar Capillary Tube
| Grade: | Precision Alloy |
|---|---|
| Material: | 4J50 |
| Resistance (μΩ.m): | Low |
Q195 Prime Hot Dipped Galvanized Steel Coil GI Galvanized Steel In Coil
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3MM |
| Color: | Silver |
Polished BA Stainless Steel Sheets 0.5mm 201 202J1 310s 904L 4x8ft With 20 Gauge
| Standard: | ASTM,DIN,EN, AISI |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Thickness: | 2.0-15mm, 6mm |
304 316 Corrosion Resistant Stainless Steel Coil 201 430 409L 410 2205 2507
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Magnetic Properties: | Non-Magnetic Or Magnetic |
| Length: | 1000mm-6000mm |
0.1mm - 3.0mm Stainless Steel 304 Coil Mirror Finish Width 1000mm - 2000mm
| Magnetic Properties: | Non-Magnetic Or Magnetic |
|---|---|
| Length: | 1000mm-6000mm |
| Width: | 1000mm-2000mm |
Nm400 Nm500 GBT24186 NM600 Wear Resistant Steel Plates For Container
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Thickness: | 1.0-500mm |
| Type: | Steel Plate |
304 304L 316 Dia 60mm Sanitary Seamless Stainless Steel Tube / SS Pipe
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | 304 304L 316 |
| Length: | 1500-1000mm |
Hot Dip Galvanized Steel Coil Gi Q345 Galvanized Steel Coil SGCC Iron
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3MM |
| Color: | Silver |
ERW Q345 25mm Mild Steel Square Tube 1 Inch X 1 Inch 2 In X 20 Ft 0.875" X 0.065" SS400
| Standard: | ASTM GB JIS DIN |
|---|---|
| Grade: | Q345 |
| Shape: | Square |

