All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
5-15mm Stainless Steel Coil SS Strip Coil 202 316 Grade 400 Series SUS409 410 430
| Material: | SS 206 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
0.025mm~4mm 201 304 316 Stainless Steel Coil Metal Strip Steel Sheet
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-6000mm |
Manufacturer Price 201 304 EN ASTM JIS 1mm 2mm Thickness Mirror Finishing Stainless Steel Coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
ASTM A269 270 600mm Stainless Welded Pipe Large Diameter Cold Hot Rolled
| Elongation: | ≥40% |
|---|---|
| Feature: | Corrosion Resistance High Temperature |
| Fob Price: | Get Latest Price |
316l SS Strip Coil 0.5mm 316 Stainless Steel Coils
| Grade: | 200 Series,300 Series,400 Series |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated, Painting/oil |
| Length: | 2000-6000 Mm |
4.8mm Thickness Hot Rolled Q235B U Shape Carbon Steel Channels
| Production Name: | U Channel Bar |
|---|---|
| Grade: | Q235B |
| Thickness: | 4.8mm |
PPAL Ppgl Ppgi Color Coated Sheet Coil Wall Construction 1Mm
| Length: | Customized |
|---|---|
| Width: | 600-1250mm |
| Thickness: | 0.12MM-1.2MM Or 4~60MM |
8mm 6 Mm 5 Mm 3 Mm 2 Mm Ms Steel Plate
| Standard: | AISI ASTM GB JIS DIN |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Technic: | Hot Rolled |
304l 306l Seamless Pipe Ss 304 Sch 10 Schedule 20 Din 2391 Din 2448
| Surface Finish: | 2B/8K/Mirror/No.1,etc |
|---|---|
| Length: | 1-12m |
| Steel Grade: | 200/300/400 Series |

