All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
304 6mm Stainless Steel Round Bar For Decorative Application
| Tolerance: | H9, H11, H13, K9, K11, K13, Etc. |
|---|---|
| Thickness: | 0.5mm-100mm |
| Surface Finish: | Bright, Black, Polished, Etc. |
3/4" X 1" X .065 Carbon Steel Rectangular Tube A513 A500 Ms Square Channel Structural
| Standard: | ASTM GB JIS DIN |
|---|---|
| Grade: | 10#, 20#, 45#, A213, A192, A178-C, A209, A200, A199, A214, |
| Shape: | Square |
4 X 4 1 Inch 1.5" Carbon Steel Square Tube With Holes Cs Welded Pipes
| Standard: | ASTM GB JIS DIN |
|---|---|
| Grade: | 10#, 20#, 45#, A213, A192, A178-C, A209, A200, A199, A214, |
| Shape: | Square |
AISI 6mm Stainless Steel Rod Square Edge High Tensile Strength
| Surface Finish: | Bright, Black, Polished, Etc. |
|---|---|
| Size: | 2mm-500mm |
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
AISI Standard Cold Rolled Stainless Steel Coil for Industrial Applications
| Payment: | T/T, L/C, Western Union,OA |
|---|---|
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
| Edge: | Mill Edge/Slit Edge |
316 321 Stainless Steel Round Bar 0.5mm Thickness
| Material Grade: | 304, 304L, 316, 316L, 310, 321, 347, Etc. |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS, Etc. |
| Tolerance: | H9, H11, H13, K9, K11, K13, Etc. |
Astm Stainless Steel Strip Coil 201 304 2b 2e Ba For Automobile Making
| Coil ID: | 508/610mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 3-15MT |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
10mm 16mm St37 Q235b Hr Checkered Iron Sheet Patterned Plate
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
Color Coated Galvalume Roofing Sheet
| Standard: | AISI, ASTM, BS, GB, JIS, EN Etc |
|---|---|
| Width: | 750-1250mm |
| Thickness: | 1mm-6mm |
3 Inch thickness SS 316 316L 304 Seamless Ss Tubing used for Chemical Equipment
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Length: | 1000-6000mm |

