All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ cold rolling steel ] match 684 Products.
Sus 304 Astm 316 Cold Rolled Coil 2b Ba No. 4 Hl 8k Mirror Stainless Steel Coil Coils
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
Aisi Cold Rolled 430 Ba Mirror Finishing Stainless Steel Coil Price
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
BA Finish 2000mm Stainless Steel Coil With 2B 8K HL Embossed Etched Surface
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
| Thickness: | 0.1mm-3.0mm |
1000mm Stainless Steel Mill Edge Coil 2507 316 201
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
|---|---|
| Length: | 1000mm-6000mm |
| After Sale: | Any Quality Problem Found Upon Receipt Of Goods, Unconditional Refund |
BA 8K Stainless Steel HL Coil 6000mm Embossed Etched
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Magnetic Properties: | Non-Magnetic Or Magnetic |
| Length: | 1000mm-6000mm |
High Alloy Steel Plate 3mm Carbon Steel Plate 4*8 Steel Sheet for Ship Plate
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
|---|---|
| Color: | Nature Silver |
| Free Sample: | Available , Contact Us |
Hot Dip Zinc Coated Steel Roll Galvanized Steel Coil Galvalume Steel Plate Sheet
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3MM |
| Color: | Silver |
Q345 Low Carbon Steel Plate Sheets 0.5 - 200mm Thickness For Container
| After Sale: | Any Quality Problems, Unconditional Return |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-200mm |
| Price Terms: | FOB, CFR, CIF, EXW, Etc |
1.0mm Thickness No.1 Suface 316L Steel Plate Sheet Slow Turning
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS316 |
| Thickness: | 1.0-3.0mm |
0.15mm AISI 316 Stainless Steel Sheet Water Ripples Decorative Gold For Wall Panel
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 201.202.304.316.310S.430.420 |
| Thickness: | 0.15-3.0mm |

