All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
AISI SUS 304 316L 201 430 410 2b Ba N4 8K Stainless Steel Coil Strip 310S Ss Coil
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
Hot rolled stainless steel coil 201 430 410 202 304 316l 410 stainless steel coil
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Surface: | 2B,BA,No.1,Mirror,Polishing, Bright |
| Sample: | The Sample Can Be Available |
AISI ASTM 316L 310 314 318 304 4*8 Stainless Steel Coil/Strip/Roll Rustproof Surface
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
310s Stainless Steel Coil With ASTM A240 / ASME SA240 Hot Rolled For Thickness 1.2mm-10mm
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Surface: | 2B,BA,No.1,Mirror,Polishing, Bright |
| Sample: | The Sample Can Be Available |
1075 1095 Blue Tempered Hardened Spring Steel Sheet
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
Costom size rough edge trimming 304 stainless steel coil hot rolled steel strip
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Household Appliances |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
304 Stainless Steel Coil 3mm 5mm 7mm Thick 309s Stainless Steel Coil Strip
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
Ss304 304 316 430 Grade 2b Finish Stainless Steel Plate Sheet Coil Strip Ba 300 Series
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
202 201 Ss 316l Coil 2.5mm 3mm
| Grade: | 200 Series,300 Series,400 Series |
|---|---|
| Special Use: | Wear Resistant Steel |
| Length: | 1000-6000mm, Or Customized |
1mm 2mm 3mm thickness 304 - 310s ASTM A240/ASME SA240 Hot Rolled stainless steel coil
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Width: | 600-1500mm |
| Thickness: | 0.12-0.2mm |

