All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
0.12-3.0mm Thickness Hairline Stainless Steel Sheet Etched PVD Coated Silver Decorative Plate
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 201 |
| Thickness: | 0.1-300mm |
Custom AISI Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.3-100mm Plate With 2B Mirror Finish
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316/316L |
| Thickness: | 0.3-100mm |
0.5mm Thickness Stainless Steel Plate Sheets 201 Grade Hairline Decorative
| Standard: | JIS, AiSi |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Stock Thickness: | 0.5mm-80mm |
309 UNS Cold Rolled Stainless Steel Sheets S30900 For Heat Exchanger
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 309 |
| Thickness: | 0.3-3.0mm |
Mill Edge 3.0mm Stainless Steel Ss Sheets 904L 2B Polished Industry Construction
| Standard: | JIS, ASTM, DIN, EN, JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, Etc |
|---|---|
| Grade: | 904 |
| Thickness: | 0.3-3.0mm |
GB 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 110mm Rust Resistance
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 304 |
| Thickness: | 0.3-110mm |
2B Finish Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 4.0mm 316L Mill Edge
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316L |
| Thickness: | 4.0-6.0mm |
0.6 Mm Stainless Steel Sheet Plate Milling Bright 0.35 Mm 316L 201 430
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 316L 304 201 430 |
| Thickness: | 0.35-2.50 |
310 304 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 0.5mm 304l 201 Mirror Decorative
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 316L 304 201 430 310 |
| Thickness: | 0.5-2.50 |
304 316l Rolled Stainless Steel Sheets 0.5 0.6 0.8 1.2 1.5 2 2.5 3.0mm Thickness
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316l |
| Thickness: | 0.25mm~20mm |

