All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
2B Mill Finish Brushed Stainless Steel Sheet SS316 316L 100MM ASTM
| Standard: | ASTM |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 316 317 321 310 309 410 420 |
| Thickness: | 0.15mm-25mm |
Matte Bright Rolled Stainless Steel Sheets 2.5 3.0mm 304 316L 4ftx8FT Plate
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316l |
| Thickness: | 0.25mm~20mm |
Bright Cold Rolled Ba Stainless Steel Sheet Plates 0.4mm - 3mm 430 316 Milling
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316 409L 420 |
| Thickness: | 0.4mm-3mm For Cold Rolled |
BA 2B Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 0.12mm - 10.0mm 304L 7MM 310s Mill Edge
| Standard: | ASTM AISI GB DIN JIS EN |
|---|---|
| Grade: | 321/310s/410/420/430 |
| Thickness: | 0.12mm-10.0mm |
24 Gauge Cold Rolled Stainless Steel Coils 304 316l Grade 201 1mm
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, JIS, AISI, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | 10-1000m |
| Width: | 1mm-1000mm |
Aisi 304 316 SS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 0.3mm Thick 2B Finish
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
8mm 1/4" 1/2 316 Stainless Steel Plates Astm A240 S31803 3mm ss sheet 202
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
904L Austenitic Stainless Steel Plate Sheet Mirror Finish EN AISI 310S 316L
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304 /304L/316/316L321/310s/410/420/430 |
| Thickness: | 0.18-1.5mm |
316L Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.3-100mm With HL Mirror Surface
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316L |
| Thickness: | 0.3-100mm |
ASTM 430 Cold Rolled Stainless Steel Plate HL For Construction Industry
| Standard: | AISI EN JIS ASTM DIN,etc. |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-200mm |

