All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
904l 1/4 Inch Stainless Steel Strips 1mm
| Material: | SS 202 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
Cladding Hot Rolled Stainless Steel Coil 316 Stainless Steel Strip 2mm 3mm
| Grade: | 200,300,400 Series |
|---|---|
| Length: | 1500 Mm Or As Requirement |
| Width: | 250 Mm |
17-7 Ph Decorative Stainless Steel Strip 40mm Hot Rolled
| Grade: | DX51D, SGCC |
|---|---|
| Thickness: | 0.15mm - 4.00mm |
| Length: | 1000-6000mm |
SUS 309S 405 Stainless Steel Adhesive Strips 0.5mm
| Material: | SS 309S |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
Brushed Mirror Surface Stainless Steel Coil 4mm 304 430 201 Use For Roofing Sheet
| Product Name: | Mirror Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | AISI 316 409 410 420 430 201 202 304L |
| Surface: | Ba/2b/No. 1/No.3/No.4/8K/Hl/2D/1D |
304 304l 301 Spring Tempered Stainless Steel Strip 5mm
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
3 Inch Stainless Steel Self Adhesive Strip 1mm Thick SS201 304
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | Customer's Requirement |
| Surface: | BA |
253Ma Stainless Steel Metal Strips 316 1.2mm Duplex 2205 2507 254SMO
| Grade: | 400 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.15mm - 4.00mm |
| Length: | Customer's Requirement |
316l Stainless Steel Coils 1/8" Stainless Steel Dividing Strip 301 316
| Grade: | 200,300 ,400 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-10mm Or As Request |
| Length: | 1200 Mm Or As Request |
202 Stainless Steel Coils Roll 20mm X 3m Stainless Steel Wall Strip 316
| Grade: | 200,300 ,400 Series |
|---|---|
| Thickness: | As Request |
| Length: | As Request |

