All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
UNS S17700 6mm Stainless Steel 304 Coil
| Material: | SS 321 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
304 409 Stainless Steel Fixing Strip 0.9mm Ss Strip Coil
| Material: | AISI 201,304 |
|---|---|
| Grade: | 200,300 Series |
| Length: | 5800 Mm Or As Requirement |
1000mm Stainless Steel Mill Edge Coil 2507 316 201
| Price Term: | FOB, CFR, CIF,EXW |
|---|---|
| Length: | 1000mm-6000mm |
| After Sale: | Any Quality Problem Found Upon Receipt Of Goods, Unconditional Refund |
AISI ASTM JIS 403 Grade 201 304 SS Coils Cold Roll Stainless Steel Strip Coil Manufacturers In China
| Product Name: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
5mm 24G X 5/16" Bending Spring Steel Strips 500mm C75
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Steel Grade: | Q195, Q235, SPCC,65Mn, 40CR, S45C,CK75.... |
| Technic: | Cold Rolled |
Baosteel Jisco Stainless Steel Plate Sheet 3mm 201 304 316 310s 2205 2b Hl Mirror
| Standard: | ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS, Etc |
|---|---|
| Grade: | 201, 202, 301, 304, 304L, 316, 316L, 316Ti, 309, 310, 317, 321, 409, 410, 420, 430, 904L, |
| Thickness: | Thin Sheet: 0.1mm-3mm Thick Plate: 3mm-16mm Extra Thick Plate: 16mm-115mm |
ASTM Perforated Mesh Stainless Steel Sheets 0.5 Mm SS201 SS410 Mirror Polished
| Standard: | ASTM,JIS,SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304L 316L 321 310 309 410 420 |
| Thickness: | 0.10mm-15.0mm |
316l SS Strip Coil 0.5mm 316 Stainless Steel Coils
| Grade: | 200 Series,300 Series,400 Series |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated, Painting/oil |
| Length: | 2000-6000 Mm |
440c 304 Hot Rolled Stainless Steel Coils 1/2" OD X 50 Ft
| Material: | SS 316 |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Length: | Customer's Request |
0.25 - 2.5mm Tisco Stainless Steel Coil Coil Cold Rolled 304 316L 201 430 2B
| Product Name: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 201 430 |
| Thickness: | 0.25-3.0mm |

