All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
TISCO Stainless Steel Sheet Plate Milling Bright 0.35 - 2.50mm 304 316 316L 430
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 316L 304 201 430 |
| Thickness: | 0.35-2.50 |
304 316 316l Stainless Steel Plates 1/2 Thick 1/4 Thick Hairline Finish 18 gauge ss sheet
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.25 - 3mm Or Customized |
| Width: | 1000-2000mm, 600mm - 1500mm Or Customized |
Thick Stainless Steel Sheet Cold Rolled GB 304 0.3 - 200mm Plate
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/ 316 |
| Thickness: | 0.3-150mm |
0.2-2mm Stainless Steel Coil Strip 1.4301 1.4308 Grade Monel 400 K500 1200mm 1219mm 1250mm
| Coil ID: | 508/610mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 3-15MT |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
5-15mm Stainless Steel Coil SS Strip Coil 202 316 Grade 400 Series SUS409 410 430
| Material: | SS 206 |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Length: | Customer's Request |
50' 440c 409 304 Hot Rolled Stainless Steel Coils Strip Plate HR CR
| Material: | AISI 410 |
|---|---|
| Grade: | 400 Series |
| Length: | 2400mm Or As Requirement |
4.0mm 201 202 Stainless Steel Plate Plat SS Sheet Strips Mirror Pvd
| Standard: | JIS AISI SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 |
| Thickness: | 0.25-4.0mm Or Customized |
0.15mm AISI 316 Stainless Steel Sheet Water Ripples Decorative Gold For Wall Panel
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 201.202.304.316.310S.430.420 |
| Thickness: | 0.15-3.0mm |
Full Hard Stainless Steel Sheet Metal 301 Ams5519 Inox Sus301 2b
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | Ams5519 Inox Sus301 |
| Thickness: | 0.15-10.0MM |
0.25mm 201 Cold Rolled Stainless Steel Plate Ferritic 202 Plat SS Sheet
| Standard: | JIS |
|---|---|
| Grade: | 201-202-304-316-310 |
| Thickness: | 0.25-4.0mm Or Customized |

