All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ stainless steel strip coil ] match 136 Products.
CR Cold Rolled Coil Steel 2500mm AISI Gi Sheet Coil
| Grade: | A36 / Q235B |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Length: | 6-12m Or As Required |
Zero Spangle Cold Rolled Galvanized Steel Sheet In Coil SGCC SGCD JIS G3302
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3mm |
| Color: | Silver |
SS410 Ss 430 Coil 0.8Mm To 10 Mm
| Coil Weight: | 1-25mt |
|---|---|
| Special Use: | Wear Resistant Steel |
| Length: | As Customer Request |
Baosteel SGCC dx51d Electro galvanizing Steel Coil Z275 G550 0.3mm Thickness
| Appearance: | Spangle Or No Spangle |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-3MM |
| Color: | Silver |
SPTE Steel Tinplate Dr7 Dr8 Misprint Electrolytic Bright Square Rectangular 1500mm
| Product Name: | Coating Steel Tinplate |
|---|---|
| Material: | SPCC,MR,SPTE |
| Thickness: | 0.2-0.5mm |
Astm A36 Carbon Steel Sheet Metal Corrosion Resistance
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
A283 A306 E34-2 A37-2 Black Iron Plate Cold Rolled Carbon Steel Plate Sheet
| Edge: | Mill, Slit, Round |
|---|---|
| Length: | 2000mm-12000mm |
| Material: | Carbon Steel |
Coil Strip Ss Roll 316 5 Ton HENGDA 300 Series Cold Rolled Coil 201 J1 J2 J3 Stainless Steel 304 Stainless Steel coil
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
|---|---|
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
201 304 316 Ss Strips 10mm Cold Drawn Stainless Steel Sheet In Coil Width 1000mm Price
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc |
|---|---|
| Coil ID: | 508mm/610mm |
| Coil Weight: | 3-15MT |
Corrosion Resistance Galvanized Steel Coil Az150 G550 Gl SGCC
| Oiled Or Non-oiled: | Slightly Oiled |
|---|---|
| Surface: | Galvanized Coated |
| Advantage: | High Corrosion Resistance |

