All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
Tisco 201 310S 3.0mm Cold Rolled Steel Sheet In Coil 304 2B Metal Surface 202
| Standard: | AISI / ASTM / JIS / SUS |
|---|---|
| Grade: | 201 316 316L 430 304 304J1 |
| Thickness: | 3.0 -4.0 Or As Your Request |
0.25mm Cold Rolled DIN Stainless Steel Sheet 304 316 310S For Industrial Use
| Thickness: | 0.3-3mm |
|---|---|
| Surface Finish: | 2B/ BA/ NO.1/ NO.4/ 8K/ HL/ 2D/ 1D |
| Width: | 1000-2000mm |
Custom Size Cold Rolled Stainless Steel Sheet 316L With HL Surface
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 316/ 316L |
| Thickness: | 0.3-200mm |
ASTM JIS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 1500mm 201 316 En Standard
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | 304/316/310/420/410/202/201 |
| Thickness: | 0.2-3.0 Or More Than 3.0mm |
316L 904L Cold Rolled Stainless Steel Sheet Thin Plate 0.5mm Thickness For Building
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304 /304L/316/316L321/310s/410/420/430 |
| Thickness: | 2mm-20mm Or Customized |
Thickness 0.3-3.0mm Stainless Steel Sheet Coil 201/304/430/316 No 4 2b 8k
| Material: | 201, 202, 301, 304, 304L, 309S, 310S, 316,ect |
|---|---|
| Surface: | 2B/BA/8K/No.1/No.3/No.4/HL,polished,ect |
| Thickness: | 0.12-0.2mm,can Be Customized |
304 Cold Rolled Stainless Steel Sheets 4x8 ASTM 0.2-8.0mm 2B Polish Finished
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Thickness: | 0.2~8.0 Mm |
| Length: | 1200~6000 Mm |
304 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.3mm 1mm 3mm 5mm Thick
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
0.3mm 0.5mm Thickness 316Ti 304 301 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Mirror Finish
| Material: | SS 316TI |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
| Thickness: | 0.3mm-5mm |
0.8mm Thickness Cold Rolled Stainless Steel Sheet 430 Grade
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS 430 |
| Thickness: | 0.3/0.8mm |

