All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
201 202J1 310s 904l Stainless Steel Sheets 0.5mm 4x8ft Polished With 20 Gauge
| Standard: | ASTM,DIN,EN, AISI |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Thickness: | 2.0-15mm, 6mm |
High Precision Stainless Steel Sheet Plates 201 316 317L 904L Thick
| Standard: | JIS/AISI/ASTM/SUS/EN |
|---|---|
| Grade: | 201 202 304 304L 316 317L 430 904L |
| Thickness: | 0.15mm-10mm Or Customized |
0.6mm 1.5mm 2mm 10mm 201 304 310 316l Mirror Decorative Stainless Steel Sheet Ss Plate
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
2205 2507 Ss Plate 8k Mirror Stainless Steel Sheet Metal Sheet
| Hardness: | Soft, Half Hard, Full Hard |
|---|---|
| Port: | Shanghai Port |
| Test: | SGS |
astm 10mm 3mm 316 Stainless Steel Sheet 1mm 8' x 4' 316 Ss Plate
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
304 0.3mm Cold Rolled Stainless Steel Sheet Residential Construction
| Thickness: | 0.3-3mm |
|---|---|
| Application: | Construction/ Decoration/ Industry/ Ship Plate/ Container Plate |
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
ASTM Cold Rolled 304 316 Stainless Steel Sheet Plate 1000 - 6000mm
| Package: | Standard Export Package |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| After Sale: | Unconditional Refund For Quality Problems |
2B 317L Cold Rolled Stainless Steel Sheet Superior Strength And Durability
| Width: | 1000-2000mm |
|---|---|
| Package: | Standard Export Package |
| Delivery Date: | 7-20days Based On Quantity |
904L Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.5 Mm Slit Edge
| After Sale: | Unconditional Refund For Quality Problems |
|---|---|
| Surface Finish: | 2B/ BA/ NO.1/ NO.4/ 8K/ HL/ 2D/ 1D |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
2D 8K HL 200 Stainless Steel Sheet Plate BA 2B For Home Decoration
| Standard: | AISI / ASTM / JIS |
|---|---|
| Grade: | 200 300 400 Series |
| Thickness: | 1.5mm Or Customized |

