All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Sheet 0.15mm 304L 304 321 316L 310S 2205 430 Plates
| Product Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Grade: | 304L 304 321 316L 310S 2205 430 420 |
2B BA Cold Rolled Stainless Steel Inox Sheet 201 202 310 316 14ga
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Grade: | 200/300/400 Series |
| Thickness: | 10ga 12ga 14ga 16ga |
12.0mm 316 420 Cold Rolled Stainless Steel Elevator Sheet BA Mirror
| Standard: | AISI |
|---|---|
| Grade: | 304 316 420 |
| Thickness: | 0.5-5.0mm Or Customized |
ASTM Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet AISI 10mm Thick Slit Edge
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 321 |
| Thickness: | 0.15-120mm |
ODM GB 430 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Custom Size Mirror BA Plate
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/316/430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
Aisi 410 Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1.5mm 410s Gold Plate Slit Edge
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Grade: | 410S |
| Thickness: | 5mm 1.5-3.0mm |
BA Surface Cold Rolled Stainless Steel Sheet 316 Plate Custom Size
| Standard: | AISI, ASTM,DIN |
|---|---|
| Grade: | 304/304L/316 |
| Thickness: | 0.3-300mm |
ASTM AISI 430 Sheet 316L Ss 316 Inox Stainless Steel Plates No.1 2B finish
| Grade: | 430 316 316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm, 3-100mm |
| Width: | 1000/1219/1250/1500 Mm |
Aisi 304 316 SS Cold Rolled Stainless Steel Sheet Plate 0.3mm Thick 2B Finish
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS |
|---|---|
| Technic: | Cold Rolled |
| Finish: | Requirement |
AISI ASTM Duplex Stainless Steel Plate 1800mm 201 2507
| Standard: | ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, BS, ASTM, AISI, GB, JIS, DIN, En |
|---|---|
| Grade: | 201/304/316/321/904L/2205/2507 |
| Thickness: | 0.4mm-3mm / 3mm-100mm |

