All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
18mm Thick 310s Stainless Steel Plate Cold Rolled Sheet Custom DIN
| Standard: | GB ASTM DIN |
|---|---|
| Grade: | 201/304/ 316 |
| Thickness: | 20-100mm |
24X24 316 0.5mm Rectangular Steel Plate Sheet mill edge
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
AISI Inox 430 304 321 310S 316 Stainless Steel Ss Plate No.1 Finish
| Grade: | 430 304 321 310S 316 |
|---|---|
| Thickness: | 3.0-100mm |
| Width: | 50mm-2200mm |
Hot Rolled 201 304 316L 430 Stainless Steel Unequal Equal Angle Steel Bar
| Shape: | Angle Bar |
|---|---|
| Grade: | 200/300/400 Series |
| Thickness: | 3.8mm-12.5mm |
1.0mm Thickness No.1 Suface 316L Steel Plate Sheet Slow Turning
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS316 |
| Thickness: | 1.0-3.0mm |
201 304 316 Ss Strips 10mm Cold Drawn Stainless Steel Sheet In Coil Width 1000mm Price
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc |
|---|---|
| Coil ID: | 508mm/610mm |
| Coil Weight: | 3-15MT |
Sus201 Hot Rolling Tisco Mill Stainless Steel Sheet Coil Price
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
A283 A306 E34-2 A37-2 Black Iron Plate Cold Rolled Carbon Steel Plate Sheet
| Edge: | Mill, Slit, Round |
|---|---|
| Length: | 2000mm-12000mm |
| Material: | Carbon Steel |
8k Finish 1/4" 316 Stainless Steel Plates 15mm Thick
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 1240-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
14ga 16ga Cold Rolled Ss Sheet 2B Finish 4x8 Metal 35mm Hairline
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 310S 317 904L 2205 |
| Thickness: | 0.15-35mm |

