All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ aisi 304 ba stainless steel sheet ] match 256 Products.
ASTM A240 Stainless Steel Plate 30mm Polished 430 For Decoration
| Standard: | AISI, ASTM |
|---|---|
| Grade: | 430 |
| Thickness: | 0.3-100mm |
22mm Cold Drawn Austenitic Stainless Steel Seamless Tube 304 316 321 5" 6" 7"
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Length: | 1000-6000mm |
1000 - 2000mm Cold Rolled Steel Sheet Mill Edge 304 0.3 - 100mm
| Color: | As Your Request |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
310S 0.4 Mm Cold Rolled Steel Sheet For Decoration
| Application: | Construction/ Decoration/ Industry/ Ship Plate/ Container Plate |
|---|---|
| After Sale: | Unconditional Refund For Quality Problems |
| Width: | 1000-2000mm |
Slow Turning Steel Plate Sheet 1.0mm Thickness 304 316 316L 430 3.0mm
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS316 |
| Thickness: | 1.0-3.0mm |
0.25mm Stamped Water Wave Stainless Steel Panel 316L Ripple Sheet For Ceiling
| Material: | 304 |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-20mm |
| Width: | 12000-2500mm |
SGS 440c Inox Iron Stainless Steel Plate Metal With 5mm 10mm
| Edge: | Mill Edge Slit Edge |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304/309/309S/310/310S/304/304L/316/316L |
| Thickness: | 3mm-100mm For Hot Rolled |
SS Sheet 0.8mm Thickness Cold Rolled Duplex 430 Stainless Bright Annealed Plate
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS 430 |
| Thickness: | 0.3/0.8mm |
1.2-16mm Hot Rolled 301 304 316 Stainless Steel Sheet Coil for Machina
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-6000mm |
304 316 Corrosion Resistant Stainless Steel Coil 201 430 409L 410 2205 2507
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Magnetic Properties: | Non-Magnetic Or Magnetic |
| Length: | 1000mm-6000mm |

