All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ decorative stainless steel sheet ] match 183 Products.
JIS DIN ASTM AISI Industry Price 904L Stainless Steel Sheet Coil
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
409 410 430 420 304L 316 301 Cold Rolled Stainless Steel Sheet Coil Strip
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
304 pickled bright black iron coil Stainless Steel Sheet Coil
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
ASTM A36 1008 4320 S235jr Low Carbon Steel Diamond Plate Sheet Metal
| Corrosion Resistance: | High |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Elongation: | 20-25% |
Slow Turning Steel Plate Sheet 1.0mm Thickness 304 316 316L 430 3.0mm
| Standard: | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
|---|---|
| Grade: | SUS316 |
| Thickness: | 1.0-3.0mm |
A283 A306 E34-2 A37-2 Black Iron Plate Cold Rolled Carbon Steel Plate Sheet
| Edge: | Mill, Slit, Round |
|---|---|
| Length: | 2000mm-12000mm |
| Material: | Carbon Steel |
PVC Film Mirror 304 Stainless Steel Plate 3.0-10mm Thickness
| Standard: | ASTM A240 |
|---|---|
| Grade: | 304/304L/316 ,300 Series |
| Thickness: | 3-10mm |
1.2-16mm Hot Rolled 301 304 316 Stainless Steel Sheet Coil for Machina
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-6000mm |
201 304 316 Ss Strips 10mm Cold Drawn Stainless Steel Sheet In Coil Width 1000mm Price
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc |
|---|---|
| Coil ID: | 508mm/610mm |
| Coil Weight: | 3-15MT |
Sus201 Hot Rolling Tisco Mill Stainless Steel Sheet Coil Price
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |

