All Products
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Seamless SS Pipe
-
Stainless Steel Coil
-
Stainless Steel Round Bar
-
Galvanized Steel Pipe
-
Galvanized Steel Coils
-
Galvanized Steel Sheet
-
PPGI Steel Coils
-
Steel Tin Plate
-
Mild Steel Square Tube
-
Carbon Steel Coils
-
Carbon Steel Sheets
-
Wear Resistant Steel Plates
-
Aluminum Steel Sheet
-
Copper Steel Pipe
-
Copper Steel Bar
-
Copper Sheet Coil
-
Structural Steel Profiles
-
John Fairbankstainless steel strip with good quality and the Sales clerk service is very good.i like this company i hope can work with your again -
Harish kumarأنا راضٍ جدًا عن هذه الصفقة ، ليس فقط لأنهم يشحنون بسرعة ، ولكن أيضًا جودة البضائع جيدة ، وأتطلع إلى التعاون التالي. -
RickyCooperate with a trial order. The service is excellent and the price is very good. Product quality is guaranteed and can stand inspection -
Fierce Urchingood ,the galvanized steel coil quality is good and i donot see the broken on them.that is nice -
FleuriauShipment speed is very fast, and the requirements can meet me. Salesman is very responsible. -
Krouma600 tons 316L stainless steel plates, delivery fast. JO worked very hard for me in the packaging design. I appreciate it very much . -
Pedro Ngeru MainaThe conversation was very pleasant and professional. All problems can be solved. However, the price still falls short of the desired target. I hope we can have the opportunity to cooperate next time -
Andrew Greg - Turkeythis is the second order l buy this company ,quality is very good ,same as europure quality .we will go on ccooperate with this company . -
Mechile Kilar Chard - Brazi200 ton Stainless steel sheet is arrived on 10th Oct 2014 , the quality is very good.,deliver time is very fast It's very lucky we find this factory -
Pongpol Pluemsati-ThailandQuality is very good and delivery time very fast ,we want to do long terms business with this company
Keywords [ decorative stainless steel sheet ] match 183 Products.
201 304 430 2b Ba 8k Hl Etched Stainless Steel Coil Strip 3mm Thick
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000mm-6000mm |
3.5mm-1550mm Astm 201 304 Stainless Steel Iron Sheet Coil for Building Decoration 8K Surface
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Packaging Details: | Standard Shipping Packaging |
JIS 410 430 Ss Mirror Finish Sheet With 2.0mm Thick
| Standard: | DIN,AISI |
|---|---|
| Grade: | Ss 410 430 420,400 Series |
| Thickness: | 2.0-3.0mm |
AISI ASTM JIS 403 Grade 201 304 SS Coils Stainless Steel Coil Cold Rolled For Decoration
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Surface: | 2B,BA,No.1,Mirror,Polishing, Bright |
| Sample: | The Sample Can Be Available |
316 Pipeline 0.6mm Thick No.1 Stainless Steel Coil Steel Sheet 6m Length
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Length: | 1000-6000mm |
Cold Rolling Steel Plate 304 201 316l 301 410 309s 310s Stainless Steel Strip In Coil Price
| MOQ: | 1 Ton |
|---|---|
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
| Certificate: | ISO, SGS, BV |
201 304 316 No.4 2b 8k Stainless Steel Coil Iso Certified Manufacturer Wholesale Price
| Application: | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
201 202 304 304l Decorative 0cr18ni19 Stainless Steel Coilroofing Sheet
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Yield Strength: | (Rp0.2/MPa) 205 |
| Tensile Strength: | (RM/MPa) 520 |
ETP Electrolytic Tinplate Sheet Oil Packaging 0.3mm Thin Bright Surface 4.0mm
| Product Name: | Electrolytic Tinplate Sheet |
|---|---|
| Material: | ETP Electrolytic Tinplate |
| Thickness: | 0.1-4.5mm,0.2mm~4.0mm |
SPCC Bright Tin Plated Sheet 2.8/2.8 T1 T3 Matt Finished DR8 Flat
| Product Name: | Tin Plated Sheet |
|---|---|
| Material: | SPCC |
| Thickness: | 0.15-0.35mm |

